در انگلستان حدود ٢٥٠ دانشگاه معتبر و مورد تأیید ایران وجود دارد. شهریه دانشگاه های معتبر مانند دانشگاه منچستر، لیدز، بیرمنگهام، سات هامپتون و ... بطور میانگین بین ١٤ تا ١٦ میلیون تومان در سال می باشد. هزینه اقامت دانشجویی و سایر موارد زندگی نیز حدود ١٠ تا ١٢ میلیون تومان در سال است.  به عنوان مثال کل هزینه یک دانشجوی ایرانی که در دانشگاه منچستر مشغول به تحصیل است بین ٢٤ تا ٢٦ میلیون تومان در سال می باشد. البته شهریه دانشگاههایی مانند کمبریج، آکسفورد، کالج سلطنتی و دانشگاه لندن بیشتر خواهد بود.
  •     طـول مـدت دوره فـوق دیپـلم ٢ سـال، لیسـانس ٤ سال، فوق لیسـانس ١ سال، دکـترا ٣ سال و پزشکی و دندان پزشکی ٦ سال می باشد. مدارک کلیه دانشگاههای ایران مورد تأیید دانشگاههای انگلستان می باشد.

  • شرط ورود به دانشگاه های معتبر، اخذ نمره ٦ به بالا  در امتحان IELTS آکادمیک می باشد و معمولاً پذیرش اکثر دانشگاهها  سالی یکبار در ماه سپتامبر (مهر ماه) انجام می گیرد. دانشجو می بایست حداقل ٦ ماه قبل از شروع دانشگاه، جهت اخذ پذیرش اقدام نماید.

bullet

محل اقامت، خوابگاه و پانسیون

    زندگی در یک خانواده انگلیسی (پانسیون) برای ٤ تا ٦ هفته یکی از بهترین روشهای یادگیری زبان انگلیسی و آشنایی با محیط و فرهنگ است.این خانواده ها از طرف کالج و دانشگاه انتخاب می شوند. برای دختران در این خانواده ها صاحبخانه یک خانم است و دانشجو در اطاق شخصی و با بهترین شرایط و کیفیت زندگی می کند. در این خانواده ها صبحانه و شام بطور کامل پذیرایی می شود. دانشجویان می توانند در خوابگاه دانشجویی نیز ثبت نام کنند و یا آپارتمان شخصی اجاره نمایند.

bullet

هزینه:


    هزینه های خوابگاه دانشجویی یا پانسیون با اطاق شخصی و صبحانه و شام در لندن حدود  ١٠٠ الی ١٣٠ پوند در هفته می باشد. ما معمولاً برای دانشجویان مؤسسه، پانسیون با اتاق شخصی در بهترین منطقه لندن با صبحانه و شام با هزینه ای حدود  ١٣٤ پوند در هفته را پیشنهاد می کنیم. هزینه اقامت در سایر شهرهای انگلیس ١٠% از لندن ارزان تر است.

بیمه خدمات درمانی
   
دریافت بیمه خدمات درمانی نه تنها جهت اخذ ویزا ضروری می باشد، بلکه شدیداً به دانشجویان توصیه می شود. هزینه
دوره ٦ ماهه بیمه حدود ۱۵۰ پوند می باشد

bullet

                     ترانسفر از فرودگاه به محل اقامت
  
نماینده ایرانی مؤسسه رهنمود علم در لندن، هنگام ورود دانشجو به انگلیس، به اسقبال او در فرودگاه می رود و پس از استقرار دانشجو در محل اقامت راهنمایی های لازم را به او می نماید، تا دانشجو با آرامش و رضایت کامل ورود خود را به لندن تجربه کند.

میانگین هزینه بلیط یکسره از تهران به لندن حدود ٥٥٠٫٠٠٠ تومان می باشد.

bullet

اخذ مجوز کار     هر دانشجوی ایرانی که تمام وقت و در دوره های ٦ ماه به بالا ثبت نام نماید، می تواند ٢٠ ساعت در هفته کار کند. انتخاب شغل و نوع آن بعهده دانشجو می باشد. کمترین دستمزد حدود ٦ پوند در ساعت و ١٢٠ پوند در هفته است. این میزان در آمد حدود ٣٠ درصد از کل هزینه های دانشجو را در سال تأمین می کند، به عبارت دیگر دانشجویان ایرانی نیاز به ساپورت مالی از طرف خانواده خود دارند. 

bullet

                   کارت دانشجویی و مزایای آن     پس از استقرار دانشجو  در انگلیس و ورود به کالج، دانشجو کارت دانشجویی خود را دریافت می نماید و می تواند از تخفیفات ویژه آن برای استفاده از خدمات مترو و اتوبوس، سیم کارت موبایل، افتتاح حساب بانکی،  رستورانها و سایر موارد مشابه استفاده نماید.


1.      www.University of Oxford.com

2.      www.University of Cambridge.com

3.      www.London School of Economics and Political Science.com

School of Economics and Political Science.com

4.      www.Imperial College of Science.com

5.      www.University College London.com

6.      www.UMIST.com

7.      www.University of Bath.com

+ نوشته شده توسط در و ساعت |